עבירות נשק

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

בעלים ומנהלת במשרד עורכי הדין יפעת כהן.

עבירות נשק המוגדרות בחוק העונשין מכילות עבירות של רכישת נשק, החזקת נשק, נשיאה והובלת נשק, ייצור ייבוא וייצוא נשק, סחר בנשק. עבירות נשק הינן עבירות חמורות ובתי המשפט מייחסים למעורבים בעבירות אלה חומרה רבה תוך יישום מטרה של הרתעה מלבצע עבירות נשק, הנחשבות מסוכנות מאוד ואף טמון בהן סיכון פוטנציאלי רחב היקף לביטחון הציבור.

עבירות נשקעבירות נשק מקימות עילת מעצר סטטוטורית , משמע שאם הוגש כתב אישום כנגד אדם בעבירות נשק, עצם הגשת כתב האישום מקימה עילת מעצר ובית המשפט רשאי להורות על מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

עבירות נשק, ההלכה בהן קובעת חד משמעית כי אלה נמנות עם העבירות החמורות בקשת העבירות וכאשר מדובר בעבירת סחר בנשק אז קיימת מסוכנות רבה יותר. המחוקק והפסיקה מחמירים בעבירות הנשק בכלל ובעבירת הסחר בנשק בפרט מאחר שהתנהלותו של אדם שסחר בנשק למען רווח כלכלי הינה חמורה ומטרת החוק והפסיקה הינה לצמצם התנהגות עבריינית העלולה לפגוע בחיי אזרחים ולסכנם.

ואולם, למרות ההלכה הקיימת, נקבעו לאחרונה על ידי בית המשפט העליון במספר החלטות, כי מן הראוי לבדוק כל מקרה לגופו ובנסיבות מיוחדות, כגון מקרים שמדובר באדם נורמטיבי שלא מורגל בדפוסים עבריינים וכאשר שירות המבחן בחן את החלופה והמליץ על שחרור אליה, אז ניתן יהיה לשחרר את הנאשם תוך קביעת תנאים או לעצרו בפיקוח אלקטרוני.

מגמת בתי המשפט לאחרונה בעבירות נשק הינה רציפה ואחידה ולאחרונה חוללה תפנית משמעותית בפסיקת בית המשפט לעניין בחינת מעצר נאשם בעבירות נשק, ומדברת על שחרורם של נאשמים בעבירות נשק בתנאים או לקביעת תנאי מעצר בפיקוח אלקטרוני.

החשיבות בבחירת עורך דין פלילי מקצועי בעבירות נשק בעלת חשיבות רבה מאחר ובטיעוניו עליו לציין מגמה חדשה זו שאמורה לשמש כנר לרגלי הנאשמים ומערכת המשפט כאשר באה לבחון שחרורו של נאשם בעבירות נשק ולהבדיל את אותו נאשם שנתקיימו בעניינו נסיבות מיוחדות לבחינת חלופת מעצר בעניינו.

משרד עורכי דין פלילי יפעת כהן ליווה וייצג חשודים ונאשמים בעבירות נשק הן בהליכי המעצר והן בניהול ההליך הפלילי תוך התווית אסטרטגיית הגנה, שהשפיעה באופן משמעותי בניהול ההליך הפלילי. באם נחשד או הואשם אדם בעבירת נשק, אין להקל בכך ראש ויש לפנות באופן מיידי לעורך דין הבקיא בתחום, על מנת להתוות דרך שתועיל בסופו של הליך לטובת המעורב בתיק חמור כמו זה.

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

בעלים ומנהלת במשרד עורכי הדין יפעת כהן.

מוזמנים לשתף את המידע

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פרטי התקשרות

פירמת עורכי דין פלילית - יפעת כהן

סניף חיפה: אח״י אילת 15
סניף תל אביב: בניין ב.ס.ר 3,  קומה 23

בואו נדבר

התחילו שיחה בווטצאפ
1
היי. איך אוכל לעזור לכם? (מענה אנושי)