עבירות מין – בעילת חולת נפש או לקויה בשכלה

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

בעלים ומנהלת במשרד עורכי הדין יפעת כהן.

עבירות מין כוללות בתוכן גם עבירה של בעילה תוך ניצול היותה האישה חולת נפש או לקויה בשכלה היא אחת מעבירות האונס הנבזיות ביותר, והיא מקיימת בתוכה את שתי התנאים הבסיסיים להגדרת העבירה כעבירת אונס. על התביעה להוכיח בבית המשפט, כי במועד הרלוונטי לביצוע עבירות המין, הייתה הנבעלת חולת נפש או לקויה בשכלה. זוהי עבירה שכיחה במוסדות רפואיים שחוסים בהם חולים או לקויים בשכלם והם מנוצלים מינית על ידי אלה שאינם חולים או לוקים.

עבירות מין – כוללות בתוכן גם בעילת חולת נפש או לקויה בשכלה

עבירות מין - בעילת חולת נפש או לקויה בשכלהסעיף 345 לחוק העונשין קובע שעל מנת עבירת מין תיחשב כאונס, צריכים להתקיים שני תנאים מקדימים: הראשון הינו בעילה, כלומר, החדרת איבר מאיברו גופו של התוקף ו/או חפץ לתוך איבר מינה של הנתקפת, והשני, העדר הסכמתה של האישה למעשה.

עד לפני מספר שנים, רק התנגדות פיזית למעשה העבירה נחשבה בעיני החוק להיעדר הסכמה, אך כיום, מערכת המשפט מכירה בכך שהעדר הסכמה יכול להתפרש במספר אופנים, לרבות, אמירה, חוסר שיתוף פעולה ואף פאסיביות מצד המותקפת.

בכל הנוגע לבעילת חולת נפש או לוקה בשכלה, החוק מכיר בכך שגם אם קיימת הסכמה מפורשת מצד המותקפת למעשה, ההסכמה איננה תחשב כהסכמה חופשית ומרצון ומעשה העבירה עדיין יוגדר כעבירת אונס. תלונה של חולת נפש או של לוקה בשכלה תוגש בד"כ בעידוד ובהכוונה של מי מבני המשפחה, מהקרובים או המטפלים.

הענישה כנגד אדם המורשע בביצוע עבירת אונס בחולת נפש או לוקה בשכלה

סעיף 355 לחוק העונשין קובע כי בעבירות מסוג אונס, לא ייגזר על המורשע בעבירה פחות מרבע מן העונש המרבי העומד על 16 שנות מאסר ועל 20 שנות מאסר במקרים בהם מדובר בעבירת אונס במשפחה. כפועל יוצא מכך, אדם המורשע בביצוע עבירת אונס כנגד חולת נפש או לוקה בשכלה (שאיננה מבני משפחתו ושאו שהוא איננו אחראי עליה) חשוף לעונש מאסר מינימלי של 4 שנים.

ייצוג חשודים/נאשמים בביצוע עבירות מסוג בעילת חולת נפש או לקויה בשכלה ע"י עורך דין פלילי בצפון

עורך דין פלילי בצפון העוסק ומתמחה בתחום עבירות המין, מסייע ללקוחותיו הנחשדים ו/או נאשמים בביצוע עבירות אונס, לרבות, בעילת חולה נפש או לוקה בשכלה, להגן על מלוא הזכויות המשפטיות העומדות לרשותם, וכל זאת תוך התוויית קו הגנה המותאם לנסיבות המקרה וחומרת העבירה. תגובת הנאשם עלולה להיות הכחשת ביצוע המעשה, הכחשה חלקית של ביצוע המעשה, הודיה בביצוע המעשה, אבל הכחשה כי לחשוד היה יסוד סביר לחשוב כי הנבעלת היא חולת נפש או לוקה בשכלה בשעת המעשה או בסמוך לן, ההיכרות הבעילה והקשר לאחר מכן היו בנסיבות נורמליות לחלוטין. כל התגובות שהובאו לעיל, הינם תגובות שעלולות להיות של חשוד בביצוע עבירות המין ועדיף היה אם לחשוד הייתה היכולת להתייעץ עם עורך דין פלילי בצפון בקיא בתחום.

בדומה לכל הליך פלילי אחר העתיד להיפתח כנגדכם, גם ההליך הפלילי בתחום עבירות המין בכלל ועבירות אונס פרט, חייב להיות מנוהל על ידיכם באמצעות עורך דין פלילי בצפון שהינו בעל התמחות מקצועית בתחום. לצורך כך, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מכם לבחור את עורך דינו בהתאם למספר פרמטרים מקצועיים הכוללים בין היתר: הידע המקצועי העומד לרשות עורך הדין בתחום עבירות המין, היקף השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורך הדין הפלילי בצפון בכל אחד משלבי ההליך הפלילי, הניסיון המוכח של עורך הדין בכל הנוגע ליצירת תקדימים משפטיים בתחום עבירות המין, וכמובן, האינטראקציה האישית הנוצרת ביניכם לבין עורך דין פלילי בצפון.

עורך דין פלילי בקריות ובצפון המתמחה בתחום עבירות המין, יוכל לסייע גם בידיכם בכל הנוגע להוכחת חפותכם, או לחילופין, לגבש עבורכם קו הגנה המיועד לצרכי הפחתתה של חומרת העבירה וחומרת כתב האישום העתיד להיות מוגש כנגדכם במקרים ותמצאו אשמים בביצוע עבירת בעילת חולת נפש או לוקה בשכלה.

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

עורכת דין פלילי - יפעת כהן

בעלים ומנהלת במשרד עורכי הדין יפעת כהן.

מוזמנים לשתף את המידע

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

פרטי התקשרות

פירמת עורכי דין פלילית - יפעת כהן

סניף חיפה: אח״י אילת 15
סניף תל אביב: בניין ב.ס.ר 3,  קומה 23

בואו נדבר

1
היי. איך אוכל לעזור לכם? (מענה אנושי)